Nacházíte se na: Theofil > Českých dějin hrátky ošidné

Českých dějin hrátky ošidné

Českých dějin hrátky ošidné

Objednávkové číslo: LED978-80-7335-157-1

Běžná cena: 249,00 Kč
Naše cena: 224,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Jana Volfová

Vydavatelství: Leda

Základní informace:
Tempora mutantur et nos mutamur in illis – časy se mění a my se měníme v nich, praví známé latinské přísloví. Autorka těchto vážných i méně vážných pohledů do českých dějin však shledává, že platí spíše jen jeho první polovina. To, co zůstává víceméně beze změny, jsou lidské ctnosti, střety povahových rysů, láska a nenávist, touha po moci a bohatství…

 Formát: 336 stran, 21x14cm, česky, vázaná vazba
 Rok vydání: 2008 (1. vydání)

Autorka více než šedesáti portrétů historických osobností a krátkých vyprávění o významných - anebo méně významných, ale nějak jinak pozoruhodných - událostech je historička, rozhodně však neměla v úmyslu jenom opakovat věci známé ze školních hodin dějepisu. Jejím cílem bylo připomenout některé příběhy, zajímavé postavy, osudové zvraty, na které nemá v dnešním spěchu téměř nikdo čas myslet, ale bez nichž by neexistovalo to, o čem se často diskutuje bez hlubšíznalosti - naše národní identita.

Jana Volfová se rozhodla knihu po jejím velkém úspěchu doplnit o další zajímavé příběhy (mimo jiné o Oldřichovi a Boženě, Bedřichu Smetanovi či Jiřím Šlitrovi), výtvarnice Ludmila Lojdová pak dodala nové originální ilustrace.

 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet