Nacházíte se na: Theofil > Kniha o duši

Kniha o duši

Kniha o duši

Objednávkové číslo: POR978-80-7367-252-2

Běžná cena: 265,00 Kč
Naše cena: 252,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Thomas Moore

Vydavatelství: Portál

Základní informace:
Autor se nezaměřuje na ideu duše, ale na konkrétní způsoby, jak můžeme pečovat o duši v běhu všedního dne. Poučení nachází v mytologii, v Platonových spisech, u renesančních teologů, v literatuře romantických básníků i ve Freudově a Jungově psychologii.Jeho úvahy představují poutavou syntézu a ústí v praktických podnětech, jak dopřát duši hloubku.

Rok vydání: 2007
Počet stran: 304
Formát: brož.

Ostatní články:

Hluboko uvnitř nás sídlí duše

Dvanáct let žil jako řeholník v klášteře. Má za sebou vlastní patnáctiletou psychoterapeutickou praxi a jeho knihy se staly v Americe i v Evropě bestsellery. Řeč je o Thomasi Moorovi, autorovi zajímavého díla Kniha o duši, ve kterém se dostává pod povrch klasické psychologie aniž by ztrácel lidskost. Předmluvu ke knize napsal Tomáš Halík.

 Mnohokrát jsem se rozpačitě usmíval nad otázkou studentů, kteří hledali knihu, která je "populární", čtivá, a přitom vůbec není povrchní, praktická, a přitom není banální, duchovní, a přitom prostá všech nábožensko-moralizujících kliše, knihu překlenující hradby různých náboženství a kultur, a přitom nenabízející eklektický "duchovní guláš", knihu, která poctivě provází hlubinami duše i problémy současného světa a inspiruje k tvořivé odpovědi na společné starosti přemýšlejících lidí na obou březích Atlantiku. Knihu, kterou se opravdu vyplatí číst, i když je náš čas tolik vzácný. Pochyboval jsem, že taková kniha může existovat. Dnes jim doporučuji knížku, kterou máte právě v rukou: závidím vám, že tento velký čtenářský zážitek máte ještě před sebou.

Tomáš Halík

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet