Nacházíte se na: Theofil > Jednota a mnohost

Jednota a mnohost

Jednota a mnohost

Objednávkové číslo: CDK978-80-7325-165-9

Běžná cena: 298,00 Kč
Naše cena: 268,00 Kč

Omlouváme se, ale zboží není skladem.

 

Autor: Martin Jabůrek

Vydavatelství: Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK)

Základní informace:
Sborník z mezinárodní konference Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty k osmdesátým narozeninám Karla Flosse.

 Formát: 375 stran, 20x15cm, česky, brožovaná vazba
 Rok vydání: 2008 (1. vydání)

V prosinci roku 2006 pořádalo Centrum pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty mezinárodní konferenci Jednota a mnohost, na níž zazněly příspěvky věnované jednomu ze základních témat evropského myšlení. Domácí i zahraniční odborníci z oborů dějin filosofie, náboženství a vědy, jakož i představitelé současné filosofické tvorby pojednali o vztahu jednoty a mnohosti, a to jak z hlediska historického vývoje této otázky od jejích počátků ve starém Řecku až do dnešních dnů, tak s ohledem na rozmanité důsledky, jež z odlišných řešení tohoto problému vyplývají (např. pro politiku, náboženství nebo kulturu). Pořadatelé konference chtěli volbou tohoto ontologického tématu také přispět k oslavě životního jubilea Karla Flosse, významného českého filosofa, který se po celý život věnoval řešení tohoto problému a jenž se zvláště v šedesátých letech minulého století angažoval v ekumenickém hnutí, které usilovalo o nastolení jednoty křesťanů v rámci zohledňování plurality jednotlivých křesťanských denominací. Sborník z této konference je určen zájemcům o filosofii, teologii a kulturní dějiny.

AUTOŘI
Heinrich Beck, Egon Bondy, Petr Dvořák, Martin Ďurďovič, Karel Floss, Pavel Floss, Slavomír Gálik, Sabína Gáliková Tolnaiová, Aleš Havlíček, Daniel Heider, Ladislav Hejdánek, Pavel Hlavinka, Pavel Hobza, Ladislav Chvátal, Ivo Jirásek, Wolfgang Kluxen, Hans Küng, Ján Letz, Vladimír Malíšek, Jozef Matula, Martin Navrátil, Tomáš Nejeschleba, Václav Němec, Marek Otisk, Horst Seidl, Erwin Schadel, Jakub S. Trojan, Petr Vodešil, Martin Žemla

 

 

 

Revue

E-obchod

Důležité informace

Můj účet